Headlines

Ronaldo İspanya'dan Neden Ayrıldı ?
Mancester United'dan çok genç yaşta Real Madrid'e transfer olan Ronaldo kırılmadık rekor ve şampiyonluk bırakmadı. 

Peki Ronaldo Real Madrid'den neden ayrıldı. Geçen zamanda menejeri Ossorio basın mensuplarının karşısına çıkarak en ince ayrıntılarına kadar ayrılığın sebeplerini anlattı. 

Menejeri Ossorio, başkan Perez ile Ronaldo'nun arasında geçen, konuşmasnın ayrıntıları açıkladı. 2017 yılında Ronaldoya gelen 15 milyon Euro'ya yakın vergi borcu ünlü futbolcuyu çileden çıkarmış, Messi'den bile az para kazandığını dile getirdiğini başkan Perez'e söylediğini iletti. Ayrıca kulübün yöneticilerinede veryansın eden Ronaldo kimin sorunlu olduğunu, buraya tek amacının futbol oynamak ve hiç sorun ile karşılaşmadığını söylemesi üzerine Başkan Perez, sorumluluğu üzerine alsa da Ronaldo o gün Real Maidrid'den ayrılmayı kafasına koyduğu belirtildi. 

2009 ve 2018 yılları arasında Real'den ayrılan Ronaldo'nun imaj haklarından elde ettiği gelirleri, of shore hesaplarında aklı tuttuğu gerekçesi ile vergi kaçırdığı öne sürülmüştü. 

Daha sonraki süreçte mahkemeye çıkan Ronaldo'nun 2011-2014 yılları arasında  dört ayrı mali suç
işlediğini belirten mahkeme heyeti, toplamda 2 yıl ceza ve 18.7 Milyon Euro para ceazsı aldı. Cezası iki yıldan az olduğu için hapse girmese de suçunu kabullenmiş ve para cezası konusunda anlaşıp, davayı kapmıştı.  

2018 sezonunun sonunda Real Madrid'den ayrılan Ronaldo Mancester'dan 90 milyon euroya transfer olmuştu. Juventus'un ise ünlü futbolcuya 33 yaşında olmasına rağmen 100 milyon euro bonservis ücreti ödediği belirtildi. 

Juventus'ta bu sezon şampiyonlu elde eden Ronaldo çıktığı otuz dokuz maçın, otuz yedisinde on birde forma giyerken yirmi altı gole imza attı. Şampiyonlar liginde ise on gole imza attı. 

Geçtiğimiz günlerde Ajax'a elenip Şampiyonlar ligi macerasına nokta koyduğu maçtan sonra açıklama yapan Ronaldo, seneye kupayı müzelerine götüreceklerini ve futboluda Juventus'ta bırakacağını dile getirmişti. 

Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes