Headlines

Fenerbahçe de Yeni Hoca Kim Olacak ?Fenerbahçe de Ankaragücü yenilgisi sonrası görevine son verilen Cocu'nun yerine hoca arayışlarını devam ettiren başkan Ali Koç öncelikle yerli hocalar üzerinde duruyor. 

Sezon başında bir süre bekletilen Aykut Kocaman'ın gidişi çok konuşulmuştu. Sezon içerisinde ise yardımcılarının takımı sabote ettiği gerekçesiyle yeniden gündeme düşen Kocaman'ın takıma geri dönme şansı hiç yok gibi.

Geçtiğimiz günler de bir TV programın da Ersun Yanal için bizim planlarımız için de yok diyerek taraftarının bu sevdadan şimdilik vazgeçmesini temenni etti. Şimdilik dediği için ise benden sonra ne olur bilemem diyerek konuyu kapatmıştı. 

Geçtiğimiz yıl Stutgart'ın başına gelerek takımını küme de tutmayı başaran Tayfun Korkut, bu sezon çıktığı yedi maçta dört mağlubiyet alınca istifası istenmiş ve görevinden alınmıştı. Daha önce Hannover ve Leverkusen gibi takımları da sezon ortasında devir alıp başarılı olan Hoca için en azından bu sezonu kapatıp yeni sezon öncesi yapılanmaya devam etme taraftarı. Şuan için yerli hocalar arasında en ön planda olan isim Tayfun Korkut olarak biliniyor. 

Yabancı hocalar arasında eski Futbolculardan Roberto Carlos ismi bir ara ön plana çıksa da yöneticilerden Semih Özsoy iyi bir insan ama teknik direktörlük seviyesi Fenerbahçe için yeterli değil demişti. Brezilya'lı isim adaylar arasında şuan için yerini alıyor. 

Yeniden yapılanma sürecinin devam etmesini isteyen bazı yöneticiler,  milyon dolarlık transferlerle başarı yakalayamayan diğer hocaların aksine genç futbolcularla Avrupa devlerine bile Monaco'yla diz çöktüren takım haline getiren ve kısa süre önce görevinden alına Jardim ile çalışmak istiyorlar. Şuan da boşta olması yabancı hocalar arasında Jardim ismini ön plana çıkartıyor. 

Fenerbahçe'nin yabancı hoca tercihi etmesini istemesi halin de Jardim'de sorun çıkacağı ihtimalini düşünerek, Sportif direktör Comolli ile arası çok iyi olan Blanch'ın da ismi geçiyor. 

Gündeme gelen diğer haberler arasında Lucescu için TFF'den izin isteneceği de bugün gazetelere düşen haberler arasındaydı. 

Diğer yandan sonraki ihtimaller arasında bulunan Sergen Yalçın, Kemal Özdeş ve Arthur Zico diğer hocalar ile anlaşılamaması halin de alternatif olarak yönetimin elinde bulunan diğer kozlar olarak yedekte tutuluyor. 


Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes