Headlines

Adana'da Skandal Olay!
08 Ekim 2018 Pazartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromu'nda bir skandala daha imza atılarak yarış severler bir kez daha mağdur edildi.

Günün 6. koşusunda %41 AGF oranıyla favori olarak start alan ve yarış severlerce günün en çok güvenilen ismi olan My İnfinity isimli safkanın yakın zamanda sarılık olduğu ve mücadeleye de sadece bir galopla katıldığı ortaya çıktı. 

Koşunun ardından TJK TV programcılarından Enver Arslan tarafından duyurulan hadise özellikle paylaşımın yapıldığı sosyal medya platformu Twitter'da büyük tepkiyle karşılandı. Akın Sözen'in ağzından iletilen özür temalı paylaşımdan jokeyin durumu yarıştan sonra öğrendiği ortaya çıksa da bu mazeretin kabul gördüğü pek söylenemez. Son koşusunda aynı mesafede 6 boy farkla kazanan My İnfinity verdiği bu güvenle birçok yarış severin kuponunda banko olarak değerlendirilmişti. Haklı tepkisini dile getiren yarış severler 

-''Madem öyleydi, neden koşturuldu?''
-''Akın Sözen neden böyle bir ata binmiş, menajerinin de mi haberi yokmuş?''
-''Neden koşudan çıkartılmadı?''
-'' TJK sorumlulara gereken cezayı versin!'' 

şeklinde yorumlarda bulundular. 

Herkesçe güvenilen ve neredeyse bir yarış önce çok kolay geçtiği grupla karşılaşan safkanın ''Tabelaya girse yeter'' mantığıyla koşturularak birçok kişinin mağdur edilmesinin hiçbir haklı tarafının olmadığını düşünüyoruz. Yönetmelikte buna uygun bir ceza olmasa da bu işin sorumluları yarış severin gönlünde idama mahkum edildi. Dileriz ki bir daha hiçbir at sahibi ya da antrenör para hırsına kapılıp binlerce kişinin ahını almaz.  
Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes