Headlines

21 Eylül İstanbul Günün At Yarışı Notları
Günün 2.Koşusu 

Koşudan dördüncü olarak ayrılan Yurtyapan önde numarayı almak istedi ama yarışı kazanan Hastikoğulları buna izin vermedi. Düzlükte fazla etkili olamasa da yarış hayatının ikinci yarışında dikkat çeken isimlerdendi. Koşunun favorisi Beyhanefe rakibini  zorlamış  uzun mesafe de daha etkili olacağı kanaatindeyiz. Çim pistte fazla etkili olamayan Övünçcan'ın ise kum piste çıktığı ilk yarışında farklı koşacağını düşünüyoruz. 
Günün 3.Koşusu 

Adana pistinde kısa bir ara sonrası yarış görüp üçüncülükte kalan  Kızılşahin, ilk defa çıktığı sentetik kumda iyi koşu çıkardı. Dikkat ederseniz kazandığı ve bir önceki yarışların da önde sert tempo olursa safkan daha iyi neticeler çıkartıyor. Biz yine de daha farklı koşacağı çim pistte katılacağı ilk koşusunda kazanmaya yakın performans sergileyeceğini düşünüyoruz. 
Günün 5.Koşusu 

Bir önceki yarışlarında olduğu gibi starttan 5 boy geç çıkan Aydemirbey, virajı da net olarak sonuncu olarak koşuda döndü. Dışa açılarak ataklarına başlayan safkanı Ayhan Kurşun çizgiye dört rakibiyle birlikte atarken tabelanın son sırasında kendisine yer buldu. Biraz daha uzun mesafeye çıkması yada startta oyalanmaması halin de bir sonra ki yarışında şanslı konumda olacağı taraftarıyız. Koşu içinde dikkat çekici bir başka olay Akharman'ın düzlükte ki dinç görüntüsünü sonlara saklayamamasıydı. İlerisi için ümit besleyen taylardandı. 
Günün 7.Koşusu 

Koşuyu kazanan Long Runner Farklı orjinin hakkını sahaya da yansıtınca günün de sürprizini gerçekleştirdi. Kurtel ekürisinin güzide tayı doğru tercihler yapılarak yarış hayatına devam ettirilebilirse ileri de daha farklı gruplarda daha iyi neticeler aldığı koşularını izleyeceğimizi düşünüyoruz. Düzlüğü kolay şekilde dönerek bir ara kazanacak görüntüsü veren  Kenobi'nin ise daha uygun rakipleri yanında şansının çok olduğunu düşünüyoruz. 
Günün 8.Koşusu 

Yarışın başlamasıyla ön grupta yerini alan ve viraj dönülür dönülmez ataklarına başlayan Özekan bir ara 400 direği geçilirken yedinciliğe kadar geriledi. Buna rağmen yeniden toparlanan tay yarışın sonlarına doğru zıpkın gibi gelerek ikinciliği kurtarırken bir sonraki koşusu için Biraz daha uzayan mesafe de farklı sonuç alacak performansıyla bizlere yeşil ışık yaktığını düşüyoruz. Koşunun üçüncüsü Deniz Köpüğü ise jokeyinin tüm uğraşlarına rağmen sürekli yana yatarak istediği sonucu  almasına engel oldu diye düşünüyoruz. 
Günün 9.Koşusu 

Şampiyon oriniyle The Last Romance art arda altıncı birinciliğini yine kolayca elde etmesini bildi. Kısrağın hem cinsleri yanında kolay kolay geçilmeyeceğini, erkek rakiplerine ise 1200-1600 mesafeli çim ve kum yarışların da üstünlük kurma şansının çok fazla olduğu kanaatindeyiz. Yarışta dikkat çeken bir başka isim Hürat, kazandığı koşusundan sonra iki defa piste çıkan ve bugün sonlarını çok iyi bitirdiği yarışta çok az bir farkla dördüncü olarak yarışı tamamlarken, bir sonra ki kaydın da ihmal edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. 


Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes