Headlines

20 Eylül Ankara Günün At Yarışı NotlarıGünün 1.Koşusu

2 yaşlı ilk defa start almış diş taylara mahsus koşuda startla birlikte koşunun yükünü çeken Mıss Matra aprantisinin tam olarak tempoyu ayarlayamamasının neticesin de ikinci olarak yarıştan ayrıldı.Tayın anne kardeşleri Ezmatra ve Küçükmatra gibi kısa mesafeli çim-kum yarışların da etkili olabileceği kanaatine vardık. Yarışı kazanan Scary Ghost'sa katılacak olduğu 1200-1600 mesafeli koşularda ümit veren bir başka isim olurken, koşunun beşincisi Hanzade Sultan daha iyi hazırlık devresi geçirebilirse katılacağı ilk koşusunda farklı netice alacak potansiyele sahip görüntüsüyle dikkatimizi çeken bir başka taydı.


Günün 2.Koşusu

Koşuyu kazanan Chealis önde numarayı isteyince özellikle uzun mesafeli yarışlar da dişine göre rakipleri bulabilirse  her zaman etkili olabileceği gerçeğini sahaya yansıttı. Koşunun ikincisi Cricor virajı çok rahat şekilde dönmesine rağmen artıramayınca yerini erkek rakiplerini geride bırakarak hak etti. Bu kısrağın ise dişilere mahsus katılacağı ilk koşusunda kazanmaya çok yakın olduğu kanaatindeyiz.


Günün 3.Koşusu

Üç aylık ara sonrası jokeyinin de teşvikleriyle birlikte önde yoğun tempoya ayak uydurma çabası içerisinde geçirdiği 400 metreyi dışa açılarak daha da zorlaştıran tay, düzlükte toparlansa da nefes yönünden etkilendiğini düşündüğümüz Işık Abi, uzayan mesafe de daha etkili sonuç çıkartacağı görüntüsünü bizlere verdi. Yarışın başlamasıyla birlikte önde ki tempoya ayak uydurmaya çalışınca bir ara temposu düştükten sonra  yeniden artırıp yakın ara dördüncü olan  Karatepeli tecrübeli jokey tercihi ve orta mesafeli yarışlar da ileri zaman için de etkili olabilecek görüntüsüyle dikkat çeken bir diğer isimdi.


Günün 4.Koşusu 

Bölünmüş maidenin ikinci ayağında. Startın verilmesiyle birlikte koşuya adapte olamadıktan sonra toparlayıp çok rahat şekilde girdiği düzlüğe koşuyu kazanan ve iyi tay izlenimi veren Gelejg Roj'un kesmemesi sonucu koşudan ikinci olarak ayrılan, ilerisi için ümit veren pedigresinin yanında farklı görüntüsüyle bizim dikkatimizi en çok çeken tay Pedrum oldu. Burada kötü performans sergilemediğine inandığımız Ertenhan çim piste çıktığı ilk startında çok farklı koşmasını beklediğimiz tayların başında geliyor.

Günün 5.Koşusu 

Virajı en geride koşu için de dönen  Albany sprintine başladığı anda koşu içinde devrilip arızalanan Keep Walking'den etkilendiği için tam olarak istediği sprinti atamadı. Yeniden toparlanarak ataklarına kaldığı yerden devam eden safkan çizgiye birinci ile arasında 2 boy gibi kısa bir farkla girerken, bir sonra ki yarışın da göz ardı edilmemesi gerektiğini sahaya yansıttı. 


Günün 8.Koşusu 

Koşu için de bir çok safkan varlık gösteremezken ön guruba yakın giderek virajın dönülmesiyle birlikte jokeyi biraz aceleci davranan Şekersultan yarışın sonucu değiştirecek fırsatı kendi elleriyle itti diyebiliriz. Diğer pistler de aradığını bulamayan Kavzan sabırla beklediği koşudan ikinci olarak ayrılırken kötü sonuçlar aldığı koşularının sonrasında artık formunu yakalamış isim olarak gurupta ön plana çıktı. Son olarak kendi temposunu rakiplerine hissettireceği bir koşu kaydı yaptırabilirse Takıl Beri'de dikkat edilmesi gereken bir başka isimdir. 


Günün 9.Koşusu 

İstanbul ve bu pistte daha zorlu rakiplerine diş geçiremeyen Kralarslan ağır kilo ve kısa mesafe dezavatajı bulunmasına rağmen attığı sprint göz alıcıydı. Ağır kiloya da alışkın olduğuna inandığımız safkanı yeniden yakaladığı formuyla, ilk uzun mesafeli kum yarışıyla birlikte  takip etmenizi öneriyoruz. 
Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes