Headlines

19 Eylül İstanbul Günün At Yarışı Notları
Günün 2. Koşusu

Cavaradossi'nin starttan çıktığı gibi beyaz bayrak ayna yaparak kazandığı koşuda kariyerinin ilk startı olan Akıncı düzlük üzerinde içeriden yol bulamayınca adım adım dışarıya açıldı ve buradan çok kuvvetli ataklarla dördüncülüğü kurtardı. Tay ilk yarışı için takip listemize girdi.

KOŞUNUN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Günün 3.Koşusu

Koşuya başlar başlamaz liderliği alan Harunhan bu sene tüm pistlere adım attığı koşuların da sadece bir yarıştan galip çıksa da bugünkü performansı bir sonra göz alıcıydı. Daha uygun rakipleri bulduğu taktirde safkanın bir sonraki yarışının çok farklı olacağını ve kazanamaya da çok yakın olduğunu gözlemledik. Koşunun tek kısrağı Super Star Lady ise dördüncü defa katıldığı çim yarışından da birincilik çıkartamayan isimdi. İndian Daddy numara mücadelesinde Harunhan'a diş geçiremeyince geriden gelmeyi denedi ancak bunda da muvaffak olamadı. Buradan da tayın önde boş kalmadığı yarışlarda pek başarılı olamayacağı konusunda bizleri ikna etti. 

KOŞUNUN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ


Günün 4. Koşusu


Kazdağı'nın normal tempolarda götürdüğü mücadelede en dikkat çekici detay ekürilerden Cabbar Reis'in sprintinde geç kalması oldu. Çok sürate binmeyen mücadelede ön grubu daha yakından takip etse, farklı bir sonuç alabilirdi.

KOŞUNUN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Günün 5.Koşusu

Sıkıntılarından arındırılarak çıktığı ikinci yarışında farklı performans sergileyen yarışı da geride takip eden Reach The Top düzlük üzerinde ki görüntüsüyle dikkat çekerken, bir sonraki yarışında yine bu tip guruba düştüğü taktirde çok şanslı olacağına kanaat getirdik. Ağır kilo ve apranti dezavantajına rağmen koşudan beşinci olarak ayrılan Scıfo bir sonraki yarışı için yeşil ışık yakan bir başka isimdi. Koşusu kazanan Tiniz Beyi ise ilerleyen dönemde daha iyi gruplar için yeşil ışık yaktı.

KOŞUNUN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Günün 6. Koşusu

Tecrübesiz aprantisiyle bugün dışa açılarak ikincilik alan Özdoğa,  kayıt olduğu ilk ve yine bu tip guruba düştüğü anda daha tecrübeli jokey tercihiyle daha şanslı olacağına inanıyoruz. Koşunun altıncısı Beyaz Peri'nin jokeyi Mehmet Kaya atına verdiği teşviklerin karşılığın da  istediği verimi alamayınca 200 direği geçildikten sonra enseye bastı. Bugünkü performansının ölçü olmadığını düşündüğümüz tayın da yakın zaman da farklı sonuç almasını bekliyoruz.

KOŞUNUN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Günün 8.Koşusu 


Koşuyu kazanan Grashof yaklaşık 60 metre yol bulamamakla beraber içeriden dışarıya açılırken avantaj da yitirdi ancak çok etkili bir sprint atarak koşuyu lehine çevirmesini de bildi. Tay süratli gidecek kum pist koşularında bundan sonra ben de varım, dercesine bir birinciliğe imza attı. Genel olarak gruptaki tayların hepsi hazır bir görüntü sergiledi ve en hazır olanı kazandı diyebiliriz. Daha sonraki maiden mücadelelerde bu gruptaki atlar çok şanslı olacaktır.

KOŞUNUN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Günün 9.Koşusu 

Bir yarış önce koşu içinde yaşadığı sıkıntıları göz önünde bulunduran yarış sever bugünse Efesli'nin AGF tablosun da ilk sırada yer almasın da büyük rol oynadı. Sitede ki yazarlarımızın da ön planda şans verdiği isimin dördüncülüğüyle birlikte daha çok uzun mesafe de etkili olabileceği kanaatine vardık. Düzlüğe girilmesiyle beraber ön tarafa erken sıçrayıp koşuyu lehine çevirmeye çalışan Artisemre katıldığı ilk çim yarışında etkili olabilecek performansıyla dikkat çeken bir başka isimdi. 

KOŞUNUN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ


Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes