Headlines

18 Eylül Kocaeli Günün At Yarışı Notları

Günün 2.Koşusu 

Kocaeli pistin de ilk defa start alıp startta 4 boy takılan Meleksima'nın dördüncülüğü göz kamaştırıcı şekildeydi. Bir sonra ki koşusunda denk rakiplerle ve biraz daha uzayan mesafeyi bulabilirse şansının  bir hayli fazla olduğunu düşünüyoruz.  Şartları dolacağı için bugünü pas etkili yarış sergileyemeyen Mavra'nın da performansın ölçü olmadığını yeniden form tutması halinde bir kaç yarış sonra etkili olacağı kanaatindeyiz. 
Günün 3.Koşusu 

Bir önceki koşularında beklemeyi tercih eden Deep Water bugün tam tersi biraz yarışı önlerde kabullenip, tempoya da ayak uydurmaya çalışınca düzlükte bir anda durdu koşudan da dördüncü olarak ayrıldı. Bir sonra ki maiden yarışı için yeşil ışık yakan tayın rakipleri uygun olursa şansının biraz fazla olduğunu düşünüyoruz. Koşuyu geriler de kabullenip düzlük boyunca etkili ataklar yaparak üçüncülüğü kurtaran  Over Dose'da ilerisi için ümit veren performans sergileyen isimlerdendi.
Günün 4.Koşusu 

Bursa pistin de etkili yarışlarını izlediğimiz Rowdy bugün bir çok seri rakibin olmasından faydalanarak erken öne düştüğü yarıştan ikinci olarak ayrılarak bir sonra ki yarışı için değerlendirilmesi gerektiğini performansıyla bizlere sergiledi. Yine uzun ara sonra yarış gören ve koşunun bir kısmında yükünü çeken Gönül Kırmaz'in denk rakipleri bulabilmesi halin de  kazanmaya yakın performans sergileyeceğini düşünüyoruz. 
Günün 6.Koşusu 

Startla birlikte numarayı alarak virajı rakiplerine göre daha avans almış şekilde döneceği zaman dışarıya doğru açılan ve yeniden toparlanarak bu sefer ataklarına başlayan One Zero Fıve dördüncülüğü kurtarmasını bildi. Sorun yaşamasaydı yarışı belki de kazanacak seviye de koşan tayın bugünkü rakipleri yanında sürekli söz sahibi olacağını düşünüyoruz. 
Günün 7.Koşusu 

50 ve 56 Kg arası çıktığı koşuların da bu yıl toplam da dördü Kocaeli pistinde olmak üzere beş yarış kazanan Osmaniye Çocuğu rakiplerine göre ağır kiloda start almasına rağmen çok etkili performansıyla dikkatimizi çeken isimlerin başında geliyor. Yeniden formuna kavuştuğunun sinyallerini bugün ile birlikte veren safkanın uygun kiloda start alacağı ilk yarışında değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. 

Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes