Headlines

17 Eylül Bursa Günün At Yarışı Notları
Bundan böyle her gün o güne dair koşularda varsa gözden kaçan detayları sitemizde bulabilir ve takip listenizi oluştururken bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

GÜNÜN AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


2. KOŞU

Deli Sevdam'ın startla beraber öne düştüğü ve viraja doğru farkı açarak rakiplerinden koşuyu çalmaya çalıştığı mücadelede bir önceki koşusunda olduğu gibi biraz gerilerde bekleyip son 300 metrede etkili bir sprint atan Yerebakan koşudan galip olarak ayrıldı. Koşunun sürpriz isimlerinden olan ve dördüncülükte kalan Deli Sevdam genel performans olarak ilgimizi çekerken binicisi tarafından nefesi daha idareli kullanılırsa bir sonraki startında birincilik için iddialı bir görüntü ortaya koydu. Ayrıca yarışı önlerde takip eden Kızılyar da numarayı alacağı bir grup bulabilirse, koşu kazanabilecek kıvama geldiğini gösterdi. 


3. KOŞU

2200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen mücadelede beyaz bayrak ayna deyimi ile ve 7 boy fark yaparak kazanan Boylam, kendisine güvenen yarış severleri yanıltmazken ikinciliği kapan Sonemir  formunu muhafaza ettiğini gösterirken bir sonraki yarışında benzer grupta temponun biraz daha yüksek olması durumunda foto finiş çizgisini önde geçebilecek durumda olduğunun sinyallerini verdi. 


4. KOŞU

Toro Toro'nun koşudan çıktığı ve Kupalım'ın jokeysiz başladığı ilginç mücadelede startla beraber öne düşen ve yarış boyunca pek de rahatsız edilmeyen Here İn Blue yarım boy farkla ikinci olurken sprinter safkan Ray Of Sunshine foto finiş çizgisini önde geçen safkandı. Burada düzlükte çok iyi bir sprint atan ve az farkla beşincilikte kalan Pekin Gold ve yaklaşık 1 boy farkla dördüncü olan Bay Jak gidişatın değişmesinden en çok etkilenen isimler oldular. Bir ara jokeysiz şekilde koşan Kupalım, Bay Jak'ın koşu yoluna çıktı ve safkanın binicisini tereddüte düşürdü. Biz bu iki ismin de form olarak yeterli düzeyde olduklarını ve biraz daha süratli giden ilk yarışlarını kazanabileceklerini düşünüyoruz. 
5. KOŞU

Günün sürprizlerinden birinin gerçekleştiği maiden mücadelede ilgimizi çeken safkanların başında Hoppa geliyor. Genel performans olarak iyi olan safkan bir türlü jokeyinin istediği aksiyonu yakalayamadı ve ikincilikte kaldı. Yarış tecrübesi arttıkça ve mesafe uzadıkça daha iyi gruplara göz kırpacağını söyleyebiliriz. Dokuzunculukta kalan Çinare koşunun başında jokeyi iyi yer tutamayınca kantarmada boğulan safkanlar arasındaydı. Eğer startla birlikte önlere sarkabilseydi daha iyi yerde bitirebilirdi. Takip listelerinde yer alması gereken isimler arasında. Yarışın yedincisi olan Bedreka sonlarda güçlü gelirken foto finişi geçtiği esnada parlak bir görüntüye sahipti. Yarışın sekizincisi Hızlı Asiye ise sonlarda tabela şansı kalmayınca jokeyinin enseye bastığı bir isimdi. Bu koşusunun ölçü olmadığını düşünüyoruz. Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes