Headlines

Şampiyonluk SenaryolarıLig de son iki haftaya girilirken kimin şampiyon olacağı ve Avrupa kupalarına kimlerin katılacağı ise şuan için soru işareti olarak akıllarda kalıyor. 

Lider Galatasaray'dan başlayacak olursak bu Malatyaspor ile çok kritik maça çıkacak ve tek hedefi galibiyet. Bu sezon deplasman performansı çok kötü olmasına rağmen Alanyaspor ve Akhisarspor galibiyetleri ile en azından bu fobiyi son haftalara girilirken yenebildi. Malatyaspor sonrası çok kritik deplasman olan Göztepe ile karışacak olan lider 4 puan çıkarması sonucun da ligi şampiyon olarak tamamlayacak. 

Lig ikincisi Fenerbahçe ise bu sezona çok kötü başlangıç yapmasına rağmen art arda aldığı galibiyetler sonrası şuan için ligde zirveyi zorlayan takımların başında geliyor. Çok kritik Akhisarspor kupa maçı sonrası ligden düşmesi kesinleşen Karabükspor'a konuk olduktan sonra kendi evinde durumu kritik olan ve ligde kalma mücadelesi veren Konyaspor'a karşı kazanarak rakibinin puan kaybetmesini bekleyecek. En azından Şampiyonlar ligi hedefine ulaşmak isteyen sarı kanaryalar elinde ki kadroya rağmen sezonun başarılı takımlarının başında gelen ekip olurken, ayrı bir parantez açılması gerektiğini düşünüyorum.  

Lig üçüncüsü Başakşehir ise kaderi Fenerbahçe ile aynı puana sahip olmasına rağmen ikili averajda rakibinin altında kalıyor. Uzun zaman Galatasaray ile liderlik mücadelesi verip son hafta kendi evinde kalecisi Volkan'ın büyük hatası sonucu Sivasspor ile berabere kaldı. Hem liderden uzaklaştı hemde ikincilik koltuğunu Fenerbahçe'ye devretti. 

Lig dördüncüsü ve son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş, Galatasaray'a yenildikten sonra bir nevi şampiyonluk şansını da kaybetmiş oldu. Bu sezon en azından rakiplerinin puan kaybetmesini bekleyip, Şampiyonlar ligine gitme hesapları yapan Kartallar son iki maçını kazanarak sezonu da kapatmış olacak. 

Galatasaray 4 puan alması durumunda şampiyon olurken. Bir maç kaybetmesi ve rakipleri olan Başakşehir ve Fenerbahçe kalan iki maçlarını 3'er puanla ayrılması durumun da üçlü averaj uygulamasına geçilecek. 

FB-GS 0:0
FB:İBFK 2:3
İBFK:GS 5:1
GS:FB 0:0
İBFK:FB 0:2
GS:İBFK 2:0

Bu durumda Fenerbahçe üçlü averajda rakiplerinden daha iyi sonuçlar aldığı için sezonu şampiyon, Başakşehir ikinci, Galatasaray ise üçüncü olarak tamamlayıp UEFA kupasında boy gösterecek. 

Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes