Headlines

Bugüne Kadar Duymadıklarımız

Hayatınızda kolay kolay göremeyeceğiniz hayvanlardan biri olan Proboscis maymunu asyada bulunur genellikle Borneo'da görülür.

Doğada kirli suyu bir bez parçası yardımıyla yaklaşık olarak 1 saat içinde  temizleyip içilecek duruma getirebilirsiniz.

1 günde 24 saat yoktur. Sanılanın aksine 1 gün 23 saat 56 dakika 4 saniyedir.

Bilin bakalım 75 yıl yaşayan bir insan hayat boyu kaç kelime konuşur ? 90 milyon kelimeee. .

-1,2,3 rakamdır 123 rakam değil sayıdır
-Azeri değil Azerbaycanlı
-Darphane sadece madeni paraların basıldığı yerdir
-ney çalınmaz ney üflenir
-horon tepilmez horon edilir, vurulur

Bunlar çok ilginç bilgiler değil ama yanlış bilmemekte fayda var.

İnsanlık tarihi adına şimdiye kadar bildiğimiz tüm bilgileri tekrar gözden geçirmemize sebep olan Dünya'nın İlk Tapınağı Göbeklitepe günümüzden tam 12.000 yıl önce inşa edilmiş. Göbekli tepe bilinen eski tapınaktan hatta Mısır piramitlerinden bile 7500 yıl daha yaşlı.

Faytona Binme,Atlar Ölüyor!Ortalama 25 sene ömürleri olan atların,fayton işkencesi yüzünden en fazla 2 sene yaşayabildiğini biliyor muydun?

Afrika kıtasında yaşayan insanlar suya ulaşmak için ortalama 6 km yol yürümek zorundalar.  Bu sosyal deney suyun değerini bize bir kez daha hatırlatıyor...

Bill Gates'in açıkladığı dünyanın en iyi ilk 10 öğretmeni arasında bir Türk öğretmen de var, Samsun  Ayvacık ilçesinde anaokulu müdürlüğü yapan Nurten Akkuş. Öğretmenimiz bu başarısı ile küresel ödüle aday gösterilen ilk Türk öğretmen olmuştur kendisini tebrik ediyoruz... 

aponya'nın süper hızlı treni  Maglev 603 km/h  ile dünyanın en hızlı treni.

Diğer hızlı trenlerden ayıran özellik ise belli bir hızdan sonra Maglev’in raylara temas etmeden manyetik bir alan üstünde havada kalarak yolculuk yapabilmesi..

Güney Kore, borcu en fazla 9.128 dolar olan vatandaşlarının, hayata yeni bir başlangıç yapabilmeleri ve ekonomiye katkı sağlayabilmeleri için, Ulusal Mutluluk Fonundaki birikimleri kullanarak 1.6 milyon kişinin borçlarını sileceğini duyurdu...

"Tesla Roadster'ın" ikinci jenerasyon tanıtımı yapıldı. Aracın saatte 100 kilometre hıza 1,9 saniyede ulaştığı ve bugüne kadar seri üretimi yapılan en hızlı araç olacağı Elon Musk tarafından açıklandı.

Dünyadaki canlıların yüzde 80'i altı bacaklıdır.

İnsanların % 88'i özgüvenleri çok yüksek olsa da, hoşlandıkları kişinin karşısında heyecanlanıp, tamamen savunmasız kalıyor.

Gece 23.00 ile 03.00 arasında uyursak yaşlanmayı geciktiren melatonin hormonu salgılarız.

Bir ankete göre insanları en çok rahatlatan üç koku; 1. Taze pişmiş ekmek kokusu 2. Temiz çarşaf kokusu 3. Yeni biçilmiş çimen kokusu.

Bir araştırmaya göre kadınlar erkeklerin bakışlarına, fiziksel görünümüne ve giyimine bakarak üç dakika içinde not veriyor.

İnsanların % 92'si sıkıcı ve sıradan olan hayatlarını çok eğlenceli, renkliymiş gibi gösteriyor.
Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes