Headlines

Sağlık ile İlgili Yanlış Bilgilersağlık ile ilgili görsel sonucu
HAVUÇ: Daha iyi görmemizi sağlar sözü yanlıştır. Sağlığımız için iyi olabilir ama diğer meyve ve sebzelerden farklı bir şey bulunmamaktadır.

Bilgisayar önünde çok zaman geçirmek gözleri bozar. Monitörler gözlerimizi kalıcı bir şekilde bozmaz. Ancak uzun süre bilgisayar karşısında durmak gözleri yorar ve baş ağrısına neden olur. Ayrıca monitörle gözlerimiz arasında ki fark en az 50 cm olmalıdır.

Acı yemek ülsere neden olur. Buda yanlış bir bilgidir. Acı yedikten sonra midemiz de yanma oluşabilir fakat uzun süre acı yememiz ülsere neden olmaz.

Saçları kazıtmak daha gür çıkmalarını sağlar yanlış bilgi. Bu yaptığımız olaydan saç diplerimizin haberi bile olmaz.

Abur Cubur yemek sivilce oluşmasını sağlar. Yanlış yapılan araştırmada yağlı yiyecekler, cips, kızartma gibi yiyecekler ile cilt dokuzun bir alakası olmadığı ortaya çıkmıştır.

Dişleri sert fırçayla fırçalamak beyaz olmalarına neden olur. Buda yanlış bilgi dişleri sert fırca yada sert fırçalamak dişlerin minesine zarar verir. 

Vucuta iğneyle verilen ilaç haptan daha etkilidir. Bir yanlış bilgi daha Günümüz de ilacı iğne veya hap ile almak arasında pek bir fark bulunmuyor. Bazı ilaçların vucuta enjeksiyon ile verilmesi için sadece iğne ile yapılır. ,

Çok şeker yemek çocukların hiperaktif olmasına neden olur.Yanlış çocuklar zaten enerjiktir şeker yiyerek daha fazla enerji almaları yani kalori sadece şişmanlamalarına neden olur. 

Parmakları çıtlatmak eklemlerde sorunlara yol açar yanlış. Donald Unger adın da Bir bilim adamı 60 yıl boyunca sadece sol elindeki parmakları çıtlatmış bu sürenin sonunda sol eli ile sağ eli arasında hiç bir fark olmadığı belirtmiş. 

Kaplıcalar romatizmaya iyi gelir yanlış,Kireçlenme de sıcak faydalıdır ama yaygın romatizmal ağrılarda sıcak ağrıları artırır. 

Yoğun stres ülsere neden olur yanlış, Ülsere sebebi aslında herikobakter adında bir bakteridir. Maalesef dünya üzerinde bulunan insanların yarısında bu bakteri vardır. 

Fazla domates ve yumurta yemek çocuklarda alerjiye yol açar. Yanlış en yaygın yiyecek alerjisi fıstık alerjisidir. Onu kabuklu deniz ürünleri takip eder. 

Düşük ışıkta bir şeyler okumak gözleri bozar yanlış. Düşük ışıkta görme yeteneği yaş ilerledikçe azalır. Kısık ışıkta okumakla alakası yoktur. Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes