Headlines

İmparator Fatih Terim Kimdirİmparator Fatih Terim Kimdir 

Altmış beş yıllık  bir romanın özeti bu yazdıklarımız.. 1953 yılından doğduğunda Fatih Terim Galatasaray'da kimler oynuyordu acaba, Arsenal Adana'da doğan Fatih Terim'in UEFA kupasını elinden alacağını tahmin edebilir miydi..?  Milan taraftarı 1953 te Adana'da doğan Fatih Terim bir gün takımın başına gelebileceğini bilebilirler miydi..? Yada EURO 2008'de Avrupa üçüncüsü olacağını kim tahmin edebilirdi.. İşte bir başarı öyküsü Fatih Terimin'ki eşi benzeri görülebilir mi..?

Talat Terim oğlu Fatih'te ki liderlik özellikleri daha çocukluk yıllarında kendisini gösterdi.Lider olunmaz Lider doğulur sözü böylece belgelendi.. Öğrenimini yarım bırakıp Adana Demirspor'da profesyonel futbol hayatın başladığında daha 16 yaşındaydı. Bir kaç yıl sonra kıvır kıvır omuzlarına kadar saçlarıyla dikkat eken bir futbolcuydu artık. Yirmi bir yaşında 1 milyon 650 TL karşılığında Galatasaray'a transfer olduğunda.. 1985 yılına kadar futbol oynadı Galatasaray'da Adanalı' Fatih yerine Galatasaray'lı Fatih diyorlar dı Çünkü kulübün sembol oyuncularından bir tanesiydi artık.. Her yaptığının ilk olacağı her adımının olay olacağı zaten belliydi de jubilesinde iyice ortaya çıktı. Helikopter ile indi sahaya büyük kızı Merve daha 3 yaşındaydı..

Futbolculuk bitmişti ama yükselecek daha çok basamak vardı önünde durmuyordu hep ileri bakıyordı. İleri, daha ileri, dahada ileri Ankaragücü, Göztepe Milli takım derken Galatasaray'a dönmüştü yeniden..

Teknir direktör Fatih terim inanılmaz başarılar yakaladı. Kim derdi ki ilk geldiğinde Galatasaray dört yıl art arda şampiyonluk yaşayacak, Kim derdi ki bir Türk takımı UEFA kupasını kazanacak. Kim derdi ki bir Türk teknik Direktörü İtalya'da FİORENTİNA, MİLAN gibi köklü takımları çalıştıracak.. Bundan sonra bir başkası çalıştıracak olan diyebilen var mı ki..Kim derdi ki Milli Takım çalıştırıcısı iken Avrupa Üçüncüsü olacak..

Bir zamanlar böyleydi Fatih Terim Şimdi böyle yeniden başına geçtiği Galatasaray ile yeni ilkler peşinde olacaktı. İkinci görev döneminde kırgındı Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra, Ama haydi yeniden Galatasaray'a göreve denildiğinde nasıl durabilirdi ki yerinde Galatasaray'lı Fatih Terim Galatasaray deyince gerisi teferruat elbette.. 

Yeniden görev aldığı Galasaray'da iki toplamda ise altı defa Şampiyonluk yaşayan Galatasaray'lı Fatih Terim ayrıca fenerbahçe'nin stadında kupa kaldırarak Fenerbahçe'liler tarafından ömür boyu unutulmayacak bir acıyı da yaşatmış oldu... Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes