Headlines

Dünyanın En Küçük 9 ÜlkesiDünyanın En Küçük 9 Ülkesi 

Dünyada irili ufaklı iki yüz ülke bulunmaktadır bunların bazıları ise çok küçüktür ve az sayılı nüfusa sahiptir.. Bu sebeble bu Ülkeleri bazılarımızın hiç birisi ismini duymadı.:

1-TUVALO Yirmi altı kilometre yüz ölçümüne sahip olan bu Ülkenin nüfusu on bir bindir.. Ülkenin kısaltılması ise .TV dir..

2-NAURA Gezegendeki en küçük Cumhuriyet Ülkelerinden bir tanesidir. Düzenli bir geliri yoktur. Hata toplu taşıma araçları bile mevcut değildir.. Ülkede yaşayanların çoğu Obezdir.. Nauro'nun nüfusu dokuz bin beş yüzdür..

3-PALAU Cumhuriyet'i üç yüzden fazla minik Ada'dan oluşmaktadır. Yirmi bin üç yüz elli yedi nüfusa sahip olsa da kıtada yüz elliden fazla tehlikeli köpek balığı bulunuyor olması o kadar ürpertici yapmaktadır.

4-NİUE Okyanus'ta bulunan minik bir ülkedir. Ülkenin nüfusu bin iki yüzden azdır bir süper market birde mini Hava limanı bulunmaktadır..

5-SAİNT KİTTS VE NEVİS İki adadan oluşan bu ülkede en büyük gelir kaynağı şekerciliktir. Nüfusu elli ikin bin olan bu ülkede yaşamak istiyorsanız en az dört biz bin dolarlık ev almanız gerekmektedir.

6-SEBORGA PRENSLİĞİ İtalya topraklarının Fransa'sız sınırına yakın bir bölgede kurulan Prens'lik tir. Bu ülkeyi henüz bir devlet tanımamaktadır. Nüfusu  on iki kişiden oluşan ülkede bir Savunma Bakanı iki de sınır muhafız olmak üzere üç kişilik bir orduya sahiptir.

7-MOLOZYA CUMHURİYET'İ yüz ölçümü sadece 0.055 km karedir.. Bu da bu ülkeyi dünyanın en küçük yüz ölçümüne sahip ülkeleri arasına sokmaktadır.. Bu ülkenin nufusu üç kedi bir köpek ve bir tavşandan oluşmaktadır..

8-MALTA BAĞIMSIZ ASKERİ DÜZENİ Roma'da Vatikan'dan hariç olarak bu ülkede yer almaktadır.. 0.12 km kare yüz ölçüne sahip olan bu ülkede üç tane bina bulunmakta ve kendi para birimi kendi pasaportu da yer almaktadır..

9-DENİZ ANASI CUMHURİYET'İ Dünyanın en küçük yüz ölçümüne sahip ülkedir. Sadece yirmi yedi kişi yaşamaktadır.. Büyük Britanya'ya on kilo metre uzaklıktadır..dünyanın en küçük ülkesi ile ilgili görsel sonucu
Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes