Headlines

Kim Şampiyon Olur-1Kim Şampiyon Olur-1 


Sezon başlarken Beşiktaş'ın uzak ara şampiyon olacağını düşünen taraftarlar sonunda pişmanlık duyacaklar mı ? Yoksa diledikleri gibi ligi en yukarıda bitirmeyi başarabilecekler mi ? Hiç hesapta olmayan ve şuan çok iyi durumda giden Galatasaray ile Aykut Kocaman'a bel bağlayan Fenerbahçe takımı ligi şampiyon olarak mı bitirecekler bunların hepsini sezon sonu göreceğiz ama kısaca kim daha şanslı onlar hakkında düşüncelerimizi sizler ile paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle Galatasaray'a değineceğiz sezon başında köy takımı denilen ismini bile zor telaffuz edebildiğimiz İsveç'in Ostersund isimli takımına yenilip Avrupa defterini erken kapatıp bütün tepkileri üzerine çeken, hatta Tudor'u istifaya çağırıp başkan Dursun Özbek'e bile ağza alınmayacak laflar söyleyen taraftarlar takımın şuan ki gidişinden memnun olmalılar ki her gün sosyal medyada takımlarını destekliyorlar ve en ufak bir haksızlıkta bile güçlerini göstermeyi başarabiliyorlar. Açıkçası geçen dokuz haftada yedi galibiyet ve iki beraberlik ile rakiplerin korkulu rüyası haline gelen takım olarak şuan ligi domine etmiş takım olarak görünüyorlar. Her hafta Galatasaray daha güçlü takımlar ile oynamadı, bu hafta enerjileri düşer, üç haftaya liderlikten düşerler gibi söylemler olsa da bu sene Galatasaray tartışmasız olarak şampiyonluğun en büyük adayı olarak görünüyor. 

Son iki yıla damgasını vuran Beşiktaş Jimnastik spor kulübü bu sezon Avrupa da her ne kadar başarılı olsa da lige şuan için havlu atmış gibi görünüyor. Avrupa'da üçte üç yapıp bir anda dikkatleri üzerine çeken takım olarak görünse de Avrupa'da oynadığı karışlaşmalar dan sonra lig de oynadığı maçlar da puan kaybederek üst sıraların hemen altında yer almasına rağmen sekiz puanlık farkı nasıl kapatacağı ise merak konusu. Çünkü Galatasaray ve Fenerbahçe sadece lig maçlarına çıkarak her maça hem dinlenmiş hem de konsantrasyon yönünden daha derli toplu çıkarak bu uzun maratonda istediklerini alabilecek görüntüsü çiziyorlar. Futbolcular her ne kadar haftada üç maç yapıyoruz diye yakınsalar da gözlemlediğimiz duruma göre maç seçip oynayan bir takım görüntüsü sergiliyorlar.. Sezon başında yapılan transferlerden ise yeteri kadar istediğini alamayan Şenol Güneş sezon başında 35 gol atarım iddiasında buluna  NEGREDO henüz gol sevinci yaşamazken Fenerbahçe'ye inat alınan LENS ise henüz istenilen seviye de olmaması ilerleyen günlerde hem Şenol Hocanın hemde Beşiktaş taraftarının canını çok yakacak gibi görünüyor. Biz şimdide Beşiktaş Jimnastik kulübüne şimdiden Avrupa'da başarılar dileyelim..


lig resmi ile ilgili görsel sonucuShare this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes