Headlines

Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa!


Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa!


Dün gerçekleştirilen Beşiktaş - Konyaspor karşılaşmasından önce yaşananlar ve maç esnasında cereyan eden olaylar Türkiye gündemine oturdu. 

Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nda gerçekleştirilen ilk resmi maç olma özelliği de taşıyan müsabakada 90. dakikada penaltı noktasına gelen Skubic'in golü ile Konyaspor kupayı müzesine götürdü. 

Ne yazık ki maç sonunda konuşulanlar fair play, seyir zevki, futbol kalitesi değildi. Maç öncesinde siyasi figür olarak görüldüğü için üzerine ''Yaşa Mustafa Kemal Paşa!'' yazılı pankart stada alınmadı. Olayın, sosyal medyada hızla yayılması üzerine birçok milletvekili ve ünlü şahsiyetin de desteğiyle Türkiye gündemine oturması uzun sürmedi. Maç esnasında sahaya atılan ve halk arasında kelebek ismiyle anılan bıçak ise her şeyin tuzu biberi oldu. Haklı olarak '' Atatürk'ün stada girmesi yasak ama bıçak girmesi serbest'' şeklinde yorumlar yapılarak zaten var olan gerginlik ve öfke bir üst düzeye çekildi. 

Gerçekten de kim ve neden Atatürk'ten rahatsızlık duymuştu? Bu devletin kurucu lideri neden bir siyasi figür olarak lanse edilmişti? Oysa ki Atatürk siyaset üstüdür; ne sağdır ne de sol. O herkesin ortak değeridir ya da en azından öyle olmalıdır. Atatürk'e kin beslemek, ona düşmanlık etmek işgal tohumlarının işidir. Türklük bilincinde olan bir kişiden bunu beklemek aptallık olur. Geçtiğimiz günlerde, puta tapmayın, diyerek elindeki orakla büste saldıran zihniyetle pankarta siyasi figür olarak bakan kafa aynı kaynaktan beslenmektedir. Ancak her şeye rağmen büyük Türk milleti son Başkomutanına sahip çıkacak ve şer odaklarının, çürümüş zihinlerin kazanmasına müsaade etmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluş tarihi de kurucusu da sahibi de bellidir. Büyük Türk Milleti tek yumruk olacak ve boş heveslere kapılanların, derin hülyalara dalanların yüzüne ansızın inecektir.

Bununla beraber sahaya fırlatılan kelebek bıçakla bir müddet oynadıktan sonra hakeme uzatan Quaresma'nın bu hareketi dünya spor medyasının gündemine oturdu ve birçok ünlü spor site ve gazetesi olaya geniş yer ayırdı. 

Kupaya uzanan Konyaspor'u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes