Headlines

Doğa'ya Mektup

Doğa'ya Mektup

Doğa, bugün seninle konuştuktan sonra kabuğuma çekilip yaşananları düşündüm. Senin tatile gitmen ve benim saçmalama sürecim... Her şey o kadar hızlı gelişti ki ne olduğunu anlayamadım. Normalde çok sık dinlemem ama Müslüm Gürses'in şarkısındaki şu sözleribenim o anlardaki halimi çok iyi anlatıyor: Seni kaybetmenin korkularını bir bilebilsen... Galiba ben de bu korkuya yenik düştüm ve ne yaptığını bilmez bir halde üzerine çok fazla geldim. Bunun araya mesafe girince karşıdaki insana duyulan güvenle ilgisi olduğunu düşünme; bunun doğrudan kalple ilgisi var. İşte seni bunalttığım anlarda aklım bütün hakimiyetini kaybediyordu ve kalbimle hareket ediyordum; mantıksız bir şekilde gereksiz cümleler ve dönüp bakınca kendimi tanımakta güçlük çektiğim tavırlar sergiledim. Aslında bu ruh hali böyle birkaç basit cümleyle anlatılmaz fakat nasıl anlatabileceğimi de bilmiyorum. Eminim senin de beni tanıyamadığın zamanla olmuştur. 

Böyle uzun uzun anlatıp içimi dökesim var da lafı fazla uzatmak istemiyorum açıkçası. Daha önce sana hakkımı helal etmiyorum, şeklinde saçma bir cümle kurmuştum. Ayrıca çocukca bir tavırla benimle iletişim kurabileceğin her yerden engellemiştim. Ne olur bağışla, insan sevince biraz da çocuklaşıyor işte. Sana hakkım elbette helal olsun ve bana yaşattığın tüm güzel duygular için de teşekkür ederim. Hatta şunu söyleyebilirim ki sonunun bir tartışmaya bağlanacağını bilsem de her aramanda ellerim tir tir titriyor. Sesini duymak bana ayrı bir heyecan veriyor. 

Artık seninle ve sana dair her şeyden mahrum kaldığımı anladım. Belki biraz zaman aldı ama kabullendim ayrılığı. Söylediğin gibi arkadaş kalmamız da mümkün değil çünkü bu gözler sana bir arkadaş gibi bakamaz. Etrafımdaki dostlarımla konuştuklarımdan bu şekilde basit meseleleri büyütüp çıkmaz bir sokağa sürükleyen ve sonrasında ayrılan birçok kişi olduğunun farkına vardım. Bazısı sonrasında çok mutlu olmuş, kimisi de pişmanlıktan deliye dönmüş. Bizim bu yaşadığımızın sonunun nereye varacağını da elbette zaman gösterecek. Şimdi ben senin hayatının her alanından gidiyorum ama sanma ki sevmediğimden, tam aksi sevdiğim için uzaklaşıyorum senden. Seni daha fazla kırıp dökmemek, canını yakıp incitmemek için gidiyorum. Seni ölene dek seveceğim, hiçbir zaman unutmayacağım gibi basit cümleler kurmak istemiyorum. İçimde belki o da hâlâ seviyordur şeklinde bir umut yok değil, bunu bilmeni istiyorum. İşte ben o umudu kaybettiğim gün unuturum seni. Bu süreçte seni rahatsız etmem, ne sana ne de kendime daha fazla zarar vermek istemiyorum. Bazen sevdiği için kendisine zarar veren insanlar görüyorum. Onların içinde zerre sevgi yoktur bence. Çünkü şairin de dediği gibi: Sevmek, ölmekten daha zordur.

Elveda.Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes