Headlines

15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Günü

15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Günü

Geçtiğimiz yıl takvim yaprakları 15 Temmuz'u gösterdiğinde İstanbul Boğazı'nda başlayan hareketlenme tüm yurda yayılmış ve FETÖ'nün alçak bir darbe girişimi içerisinde olduğu hemen anlaşılmıştı. Akabinde hükümetin yurt genelinde yaptığı çağrı ile vatandaş sokaklara döküldü ve göğsünü topa tüfeğe siper ederek bir destan yazdı. Elim hadise sonucunda ise 249 can yaşamını yitirdi. 

Bu şanlı demokrasi direnişi başlı başına mühim bir hadise olmakla beraber gencinden yaşlısına bu direnişte rol oynayanlar tarih yazdılar. Fakat hazindir ki Çanakkale'yi Sakarya'yla; İstanbul'un Fethi'ni Malazgirt Zaferi'yle kıyaslamayanlar 15 Temmuz'u bu milletin geçmişte vatanı için kanıyla bedel ödediği birçok önemli tarihi olayla kıyaslamaya başladılar. Bir de bunu çirkin bir tartışma zeminine sürüklemek gerçekten de şehit ve gazilerimize yapılmış büyük bir ayıptır. Onlar canlarını hiçe sayarken ''Biz Çanakkale'den daha büyük bir iş yapıyoruz'' demediler yahut Çanakkale'de şehit olan yüzbinler '' Artık bizden daha büyük bir destan yazan olmaz'' diyerek böbürlenmediler. Meclisimiz bombalandı, askerimiz, polisimiz şehit edildi. Vatandaşlarımız paramparça oldu. Kiminin kolu, kiminin bacağı koptu. Kimi anasız, kimi babasız kimi de evlatsız kaldı. Sadece acı veren ve bizi ekonomik anlamda da çok geriye atan bu olayı her yıl hatırlamak boynumuzun borcudur. Terör yapılanmalarına devlet içinde kadro verilmemesi adına tüm önlemler alınmalı ve bu tip örgütlerin kamuya yuvalanmaları önlenmelidir. 

Bu yıl tüm yurtta hem bir kutlama hem de bir matem havası hakimdi. Herkesin duyguları birbirine karıştı. Sevinmekle üzülmek arasında gidip geldik. Tam bir duygu fırtınasıydı. 

15 Temmuz milli demokrasimizin korunması ve cunta rejimine başkaldırı anlamında büyük fedakarlıkların sergilendiği bir destandır. Bunu bir başka destanımızla kıyasa çekmek tüm şehitlerimize  yapılmış bir saygısızlıktır. 

Edirne'den Kars'a bu alçak saldırıya karşı cansiperane bir şekilde ülkesini savunan tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bu vatan size minnettardır. 

En iyi darbe en kötü demokrasiden daha kötüdür. Rabbim böyle bir acıyı bir daha bize yaşatmasın. Kalın sağlıcakla. Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes