Headlines

Şampiyonlar Ligi Maçları Artık Facebook'ta

 

Şampiyonlar Ligi Maçları Artık Facebook'ta


Ekonomi odaklı küresel dünyada hayatın her alanından rant elde etme kaygısıyla varlığını sürdüren şirketler ve kurumlar bizi birçok zevkimizden mahrum etti. Çeşitli alanlarda ''Parayı veren düdüğü çalar'' mantığını uygulayarak dizi, film ve spor kanalları açtılar.


Birçok Zevkten Mahrum Bırakıldık

Eskiden TRT'den hem lig hem kupa maçlarını evimizde ailemizle izleme imkanımız varken artık bunun için para ödememiz gerekiyor. Süper Lig yayınından bahsetmek bile istemiyorum ama Avrupa Kupalarında kendi evimizde oynadığımız maçlar şifresiz yayınlanırken deplasman karşılaşmaları şifreleniyor. Bu durum yalnızca ailemizle yaşayacağımız eğlence ve keyif dolu anlara mani olmakla kalmıyor aynı zamanda alkol tüketimine de sebebiyet veriyor. Arkadaşlarıyla buluşup taraftarı olduğu spor kulübünün oynayacağı maçı izlemeye gidenlerin büyük bir kesimi içki masası kuruyor. Yalnız gidenler arasında alkol kullananlar da en azından bir adet bira içiyorlar. Elbette çerezini yerken çayını yudumlayanlar da mevcut ama ilk söz ettiğim kitlenin daha geniş olduğu söylenebilir. 

Tabi ki bunun neticesinde şiddet ve suça karışma olayları da artıyor. Maçın sonucu sahada kalmayıp sokağa sıçrıyor. Hatta bir defasında sadece sıcak içecek ve meşrubat servisi yapılan bir kafede maç izlerken sandalyelerin havada uçuştuğuna ve bıçak çekildiğine şahit olmuştum. Şükür ki bıçakla yaralanan olmadı fakat başına darbe alıp bayılan bir arkadaşı ayıltmak için epey ter dökülmüştü. Ardından ambulans çağırılıp hastaneye gönderildi. Televizyon ve gazetelerde zaman zaman alkol alanların karıştığı suç olaylarını izleme imkanı buluyoruz. Elbette çay içenlerin birbirine bıçak çektiğini düşünürsek alkol alanların tabancayla ateş etmesini normal karşılamalıyız.

Şampiyonlar Ligi Maçları Artık Facebook'ta

Fox Sports isimli kuruluş tarafından futbolseverlere verilen müjdeli habere göre Şampiyonlar Ligi maçları artık Facebook'ta yayınlanacak. . Kuruluş, Eylül ayından itibaren FOX SPORTS isimli sayfa üzerinden İngilizce yayın yapacağını ve FOX DEPORTS isimli sayfadan ise müsabakaları İspanyolca izleme imkanı sunacağını açıkladı.Bu kararı almalarındaki en önemli etkenin ise geçtiğimiz yıl UEFA Şampiyonlar Ligi final maçlarının Facebook üzerinde 34 milyon kişinin 94 milyon etkileşime sebebiyet vermesi ve ABDde futbolun  gelişimine yardımcı olmak olduğu açıklandı. Grup aşamasında her maç günü iki karşılaşmanın yayınlanacağı söylenirken ikinci tur ve çeyrek final karşılaşmalarının da Facebook üzerinden izlenilebileceği söylendi.

Facebook ve FOX Sports işbirliği ile gerçekleşecek olan bu uygulama için tüm futbolseverler adına teşekkür ediyoruz. Böylelikle şifreli kanalların sömürüsünden bir nebze olsun kurtulmuş olacağız.

Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes