Headlines

Manisa Asker Zehirlenmeleri

Manisa Asker Zehirlenmeleri 


Son günlerde özellikle Manisa'da asker zehirlenmeleri yaşanıyor. Birçok asker bir eli karnında bir eli başında hastanelerin acil servislerine yetiştiriliyor. Bazı kesimler ise akla mantığa sığmayacak açıklamalarıyla toplumun sinirlerini daha çok geriyor.


Hükümet - FETÖ Çekişmesi

Ülkemizde birkaç yıldır süregelen hükümet ve FETÖ arasındaki çekişme darbe girişimi ve ardından OHAL ile neticelendi.  Fethullah Gülen Hocaefendi ile başlayan cümleler saha sonra ''Ne istediler de vermedik?'' noktasına erişti ve nihayetinde Fethullahçı Terör Örgütü ile son buldu. Bizi hükümet ve FETÖ arasında iyi veya kötü yaşanan olaylar değil  ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ve demokratik rejimini yıkmaya yönelik girişimler ilgilendiriyor. Böyle bir durumda tavrımız ve duruşumuz net; milli birlik ve bütünlüğümüzü korumak için var gücümüzle savaşırız. 

İlginçtir ki 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde başlayan her şeyi FETÖ'nün üzerine yıkma tavrı OHALin ilanından sonra sürekli ivmelenerek artmaya başladı. O kadar ileri gidildi ki FETÖnün üç harflilerle insanları kontrol ettiği ve hatta ülkemizin çeşitli bölgelerinde zaman zaman meydana gelen doğal afetlerin de sorumlusu olduğu iddia edildi. FETÖ, hükümet ve konumuz tam da bu noktada kesişiyor. Son olarak Manisa'da yaşanan zehirlenme vakasından sonra olayın sorumluları aranmak yerine suç yine FETÖye atıldı. FETÖcü komutanların emriyle zehirlenme rolü yapan askerlerin kamuoyu oluşturduğu ve erken terhis sözü aldığı söylenmeye başlandı. Ben görüntüleri izledim ve bir nebze insan psikolojisinden anlıyorsam, oradaki askerlerin gerçekten rol yaptığı ispatlanırsa hepsine oskar ödülü verilmesini talep ediyorum. 

Bütün Suç FETÖ'de Mi?

Farklı zamanlarda binlerce asker zehirlenmiş, hepsinin aileleri tedirgin ve ilgili kurum yemek firması hakkında  soruşturma başlatıp varsa başka sorumluları arayacağı yerde sessizliğini koruyor. Bunun yerine yandaşlığı meslek edinmiş birkaç kişi FETÖyü sorumlu ilan ediyor. Burada benim de bu tarz açıklamalar yapan zevata bazı sorularım var:

  1. Belki de iddialarında haklılar ama delil ve ispat nerede? Neden araştırma ve inceleme yapılmıyor? 
  2. Bundan sonra ülkemizde meydana gelen her olayda Fethullahçı Terör Örgütü mü suçlanacak? 
  3. Başkalarının ihmal ve hatası her defasında FETÖye mi fatura edilecek? 
  4. Madem o komutanların FETÖ üyesi olduğu biliniyor peki o halde neden hâlâ TSKda kalmalarına müsaade ediliyor? 
  5. O yemek firmasında çalışan bir işçinin PKK üyesi olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor mu?
  6. Ev sahibinin suçu hiç yok mu?  


Ne Yapılmalı?

Her şeyden evvel yemek firması hakkında soruşturma başlatılıp ihmal veya kasıt varsa tespit edilmelidir. Ondan sonra sorumlu ya da sorumlular her kimse zaten yargılanacaktır. Ben FETÖyü başkaları severken de sevmiyordum bugün de sevmiyorum ancak bu şekilde bir arpa boyu yol almamız mümkün değil. Bu biraz bir seri katilin ''Seni öldüreceğim'' şeklinde mesaj atıp tehdit ettiği bir kişinin o gün bir başkası tarafından öldürülüp suçun ona kalmasına benziyor. Her gelişme ve olay iyice incelenip araştırılsın, katil ve katiller aramızda dolaşmasın.

BENZER İÇERİKLER İÇİN TIKLAYINIZ 

Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes