Headlines

Depremle Beyni Sallananlar

Depremle Beyni Sallananlar
Deprem Levha Tektoniği İle Alakalı

Depremler levha tektoniği ile alakalıdır. İşin bilimsel boyutuna girmeyeceğim ama ilgisini çekenler bununla alakalı belgeselleri Youtube ve Google üzerinden arama yaparak bulabilirler.  Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin bilim dünyası depremlerin tam yer ve zamanını önceden kestirebilecek yöntemleri geliştiremiyorlar. 

İzmir Depremi

Dün Ege Denizi'nde 6.3 şiddetinde bir deprem meydana geldi; başta İzmir ve çevresi olmak üzere şiddeti İstanbul'dan dahi hissedildi. Şükür ki hiç can kaybı yaşanmadı. Fakat bu deprem neticesinde gördük ki  birçok kişi insanlığını kaybetmiş. Bizim evimiz, iş yerimiz sallanırken onların beyni sallanmış. Neymiş efendim aziz mübarek Ramazan ayında depremin İzmir'de olması anlamlıymış. Tıpkı daha önce, ateistler yüzünden ülkemize yağmur yağmıyor, şeklinde paylaşım yapan eğitimsizin söyledikleri gibi boş sözler. Bilimle uzaktan yakından ilgisi olmayan kendini dindar zanneden bu kokuşmuş beyinlilerin dinden de bihaber olduğuna da eminim. 

Eski İmam Hatipler

Ne güzel eskiden imam hatiplerde biyolojiden botanik bilimine kadar birçok alanda eğitim veriliyormuş.  Gerçekten din adamı değil din alimi yetiştirilmeye gayret ediliyormuş. Şimdi gençlerin önüne din üzerine yazılmış ne kadar kitap varsa koyup ezberletiyorlar. Netice olarak Kuran kursuna gelen erkek öğrencilere tecavüz edenden tutun da uyuşturucu satanına kadar çeşit çeşit imam yetişiyor. Onların söylediği ile imamın ne alakası var? diyenler varsa ben de cevap olarak şunu söylemek istiyorum: İmam osurursa cemaat sıçar. 


Akıldan ve bilimden yoksun, cahil, ezberci ve boş beyinli bir nesil yetişiyor. Kendilerine gökten vahiy inmiş gibi İzmir'deki depremin de yağmur seyrekliğinin de sebebini dinle açıklıyorlar.  Sanki daha önce Van'da, İstanbul'da, Afyon'da büyük depremler yaşanmamış birçok insan çürük binaların altında can vermemiş gibi duydukları, gördükleri ne varsa Allah'a bağlıyorlar. Ne olacak yani şimdi Allah-ü Teala mahşer günü o müteahhitleri sorguya çekerken teşekkür mü edecek? Sayenizde dinsizleri binanın altında bıraktım mı diyecek? Öyle mi gelişiyor bu olaylar? Allah demiyor mu siz önleminizi alın sonrasında bana tevekkül edin diye?

Geri kalmışlıkta çağ atlama yolunda adım adım ilerliyoruz. Olmayan eğitim sistemi, sınavla geçen bir ömür, din diye öğretilen safsatalarla birlikte günden güne dibe doğru batıyoruz. Üretim yok, üretecek beyin yok, üretmeye imkan yok. Cahillerin eline kaldık.

BENZER İÇERİKLER İÇİN TIKLAYINIZ  


Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes