Headlines

Cinsellik ve Sapkın İlişki

Cinsellik ve Sapkın İlişkiler


Dünya üzerinde türlü sapkınlıklar var. Bunlar kaç bin yıldır insanlar arasında kendisine yer buluyor emin değiliz. Kısa ömrümüzde gay, lezbiyen, öz kardeşine, öz kızına taciz ve tecavüz olayları  derken tavuğa ve damacanaya tecavüz edenleri de gördük. Hastane koridorlarında kıçındaki nesneyle doktor arayan erkekler de cabası. 

Cinsellik


Üreme içgüdümüz çoğalmak için bir araç olmaktan çok zevk kaynağı biçimini almış durumda. Cinsellik hayatın önemli bir bölümünü işgal ediyor; yapılan araştırmalara göre bir erkek her sekiz saniyede bir cinselliği düşünüyor. Cinsellik konusunda o kadar ileri gitmişiz ki bu alanda öğretiler bile geliştirmişiz. Hintlilere atfedilen Kama Sutra, 10 ayrı öpüşme, 64 ayrı okşama, 8 ayrı oral seks ve 84 ayrı cinsel birleşme tekniğini içerisinde barındırıyor. Tarih boyunca daima daha çok zevk almanın yollarını aramış durmuşuz. Bu alanda dünya üzerinde yarıştığımız tek canlı ise yunuslar. Diğer bütün canlılar üreme ve çoğalma için cinsellik düşünüyor.
Cinsellik Hakkında Ufuk Açıcı Bilgiler

Cinsellik hakkında bazı ufuk açıcı bilgiler de paylaşmak istiyorum. İlişki sırasında cinsel organ ve göğüsler dışında büyüme eğilimi gösteren tek nokta burnumuzun iç kısmıymış, Y kromozomu taşıyan spermlerin X kromozomu taşıyan spermlerden daha hafif ve hızlı olmasından dolayı ise erkek doğum oranlarının fazla olduğu tespit edilmiş. Lübnan'da dişi olması koşulu ile bir erkeğin hayvanla ilişkisine hoş bakılıyor. Amerikan yönetimindeki Guam Adası'nda bakire olarak evlenmek suç sayıldığı için bekaret bozma mesleği ile uğraşan erkekler mevcut. Yeni Gine Adası'nda yaşayan her erkek ergenliğe kadar kesinlikle eşcinsel bir ilişki kurmak zorunda bırakılıyor. Sevgililer günü olan 14 Şubat'ın kuşların çiftleşme dönemi ile ilişkili olduğu söyleniyor. Yapılan bir araştırma erkek ceninlerin yaklaşık altı aylıkken ereksiyon yeteneği kazandığını göstermiş. Aşk romanı okuyan ya da alkol alan bir kadının cinselliğe eğilimi diğer kadınlardan daha fazla oluyormuş. İlişki esnasında, endorfin salgılanıp, öfori salgılandığı için hafif depresyonun tedavisi için iyi bir yöntem olarak tavsiye ediliyor. Hayvanlar alemi ile ilgili de çeşitli bilgiler mevcut. Yaşamları boyunca bir kez çiftleşen salyangozların cinsel ilişki süresi yaklaşık olarak on iki saat sürebilirken sivrisineklerde iki saniye şempanzelerde üç saniyeymiş. Tahtakurularının dişi olanlarında cinsel organ olmadığı için erkekler özel bir yapı ile vajina açmak zorunda kalıyormuş. Örnekler daha da çoğaltılabilir. Bununla alakalı bilgileri içeren siteler Google'da mevcut.

Görüldüğü üzere zaman içerisinde seks ve cinselliğe düşkünlüğümüz sapkınlık boyutuna ulaşıp günümüze kadar erişerek hayatımızın her alanını işgal etmiş. Bir kadını ilk gördüğümüzde karakterinden daha çok fiziksel görünüşüne dikkat ediyoruz. Bununla ilgili de birçok bilimsel araştırma yapılmış. Örneklendirecek olursak; çocuğumu daha iyi besler düşünsesiyle iri göğüslü kadınlar erkeklerin daha çok ilgisini çekiyormuş.

Sapkınlık

Cinsellik üzerine verdiğimiz bilgilerden sonra asıl konumuza dönecek olursak artık sapıklığın sadece akraba içerisinde evin gizli bir köşesinde taciz ve tecavüzlerle sınırlı kalmayıp, Allah'ın evi olarak nitelendirdiğimiz camilere kadar sirayet ettiğini söylemek mümkün; Kuran kursuna gelen çocuklara tecavüz eden imam haberleri hafızlarımızdan silinmedi. Elbette bir tek kendi dinimizden örnek vermek olmaz; o medeni Avrupa'da günah çıkarma kafesi denilen şeyin amacı birçok kez tekerrür eden günah çıkarmaya gelen kadınlara tecavüz vakalarını önlemeye yönelik olarak icat edilmiş.  Yani yer yüzündeki tüm insanları aynı kefeye koymakta bir sakınca yok. 

Eşcinsellik, Ensest İlişki ve Pedofili


Aynı cinsiyetteki iki insanın birbirlerine karşı ilgi duymaları konusunda girdiğim her tartışmada karşımdaki bana ''Onların tercihi, kınamamak lazım'' dedi fakat ben bunun tercihten çok hastalık olduğunu ve psikolojik tedavi ile aşılabileceğini düşünüyorum. Ensest ilişki ve pedofili de keza aynı şekilde farklı hastalıkların tezahürü. Şu anda bu hastaların tespit edilip yakın akrabalarının da takibe tabi tutulmasının iyi olacağınA inanıyorum. Eğer ırsi bir durum söz konusuysa, gen bilimi ilerledikçe bu sakat fikirlere sebep olan dizilim muhakkak bulunacak ve kontrol altına alınacaktır. Mevcut durumda bu hastaların mahalle baskısından kurtularak bir uzmana gitmeleri sağlanmalı. Aksi halde çocuk, akraba tecavüzleri ve eşcinsel birlikteliklerin artışıyla karşı karşıya kalacağız. Eşcinsel ilişkilerin hayvanlar aleminde görüldüğünün de altını çizmek lazım. 
Doğada her şey çifti ile mevcut iken aynı cinse yönelmenin tercihle açıklanması mümkün değil. Kendi kanını taşıyan bir kişi veya küçük yaşta bir çocuğa ilgi duymak da sapıklığın son noktası. Toplum içerisinde bunlara prim verilmemesi gerekiyor. Bugün eşcinselliği hoş karşılama teraneleri döktürenlerin kendi çocuklarına da aynı hoşgörü ile yaklaşacağını düşünmüyorum.


Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes