Headlines

Bir Kadın ve Bir Erkek

Bir Kadın ve Bir Erkek

Bir kadın ve bir erkek ne yapabilir? Sadece evlenirler herhalde, başka ne yapacaklar ki? Mesela iyi birer arkadaş, yakın birer dost olamazlar; bir çay bahçesinde oturup sohbet edemezler. Çünkü bir kadın ve bir erkeğin masada başlayan sohbeti muhakkak yatakta biter ya da bitmeliymiş demeliyim. Sonra konunun başında kendimizi izaha mecbur kalırız. Nereden çıktı, nereden esti bu? dediğinizi duyar gibiyim, açıklayayım.

Taş Gibi Karı

Geçen gün bir arkadaşla Kabataş sahildeki o malum çay bahçesinde hasbihal ediyorduk. Oraları bilenler vardır muhakkak; masalar çok sıkışıktır ve insanlar iç içedir. Bu masada konuşulan mevzulara yan masa önce kulak misafiri olur sonra da aynı meselenin muhabbetini sürdürür. Neyse, biz havadan sudan konuşurken üç dört masa ötemize şık giyimli bir adam ve biraz açık kıyafet tercih eden bir kadın oturdular. Herkesin yaptığı gibi çaylarını söyleyip koyu bir sohbete daldılar. Aradan ya on ya on beş dakika geçtikten sonra hemen yanımızdaki masaya kamp kurmuş olan iki delikanlı kadın hakkında konuşmaya koyuldular. İfadeleri aynen yazacağım. 

+ Oğlum karıyı gördün mü lan taş gibi?
- Aynen birader yeme de yanında yat.
+ Onun yiyeni var görmüyor musun? (Güler)
- Doğru söylüyorsun karıyı kıvama getiriyor, buradan doğru adamın evine geçerler.

Sonra döndük ve ''Beyler ağır olun, belki eşidir nereden biliyorsunuz? Kardeşi de olabilir, kuzeni de. Şimdi sizin kız kardeşiniz olsa biz de burada bunları konuşsak hoş olur mu?

+ Olmaz kardeşim.

Tecavüzcü Yetişiyor

Bu konuşmadan sonra hesabı ödeyip gittiler. Toplumumuzun ne halde olduğunun en açık ispatı bu olsa gerek. Gençler bastırılmış duygularıyla sokaklarda cirit atıyorlar. Sapıklıkların büyük çoğunluğunun sebebi bu. Ailesi terbiyesi yok, ahlaki kaygı yok. Başkasının namusu ortalık malı ama kendi namuslarına söz gelince hepsi külhanbeyi.  Ben biraz da bu durumu ülkenin sosyoekonomik durumuyla bağdaştırıyorum; refah seviyesi düştükçe ahlaki yozlaşma artıyor. Bir de eğitim seviyesi var elbette. Eğitim seviyesinin yükselmesiyle beraber kalitenin de artması gerekiyor. Bu insanların yetiştirdikleri çocukların tecavüzcü, hırsız veya katil olma olasılığı çok yüksek. 

BENZER İÇERİKLER İÇİN TIKLAYINIZ 

Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © Faydalı Faydasız Bilgiler. Designed by OddThemes